event burgee venue burgee

8. Kelet-Nyugat Kupa 2016.

Végeredmény as of 21:06 on July 14, 2018

Overall

Sailed: 1, Discards: 0, To count: 1, Rating system: VY, Entries: 24, Scoring system: Appendix A
Helyezés Osztály Fleet Hajónév Vitorlaszám Club Kormányos Legénység (egyesület) YS szám futam eredmény  
1st YS I 8m OD Che HUN-61 OMFB Pál András Paál András, Dr Pacher Pál 91 1.0
2nd YS I   Lillafüred HUN-75/3 KMP Detre Szabolcs Detre Zsolt, Detre Diána, Gál András, Ferenczi István,Koroknay Katalin, Máté Miklós, Németh Ingeborg 80 2.0
3rd YS I Asso99 Fantomasso HUN-104 HYC Horgos tamás Szél Péter, Rátosi Noémi, Kalmár Zalán, Simon Bence, Horgos Szabolcs 82 3.0
4th YS I FCP 30 V Béla úr HUN-1051 TVSK Csontos Péter Gábor Csontos Bence Péter, Csontos Kornél, Tóth Viktor 93 4.0
5th YS II Dolphin 28 Rozália HUN-865 VSC Kiss János Dr Papp Zsolt, Dr Nagy László Gábor, Somogyi Lóránt 106 5.0
6th YS II Regina Nymeria HUN-10306 Holt pont Hunyadi László Bánrévi Lili, Bánrévi Ákos, Kocsik Sándor, Kocsik Bence, Bánrévi Patrik 104 6.0
7th YS I Ylva 40 Róza HUN-21 TECON Bakoczy Zoltán Bakóczy Kálmán, Bugár Zoltán, Keklár Attila, Csöregh Ildikó, Dr Kozma Anna 95 7.0
8th YS I 40-es cirkáló Glória HUN-1 KEREKED SE Juhász Miklós Homola László, Hajdu Pál Martins, Hajdu Eric 95 8.0
9th YS I Nautic Spirit of Pleasure-Masterprint HUN-   Előd Botond Kárpáti Zoltán, Dr Cserép Csaba, Kárpáti Jonatán, Orosz József, Szinessy Péter, Héjja Marcel, Bogár Tamás,Kovach Sándor 80 9.0
10th YS II H-Boat Caprice HUN-1975 VVEB F. Tóth Gábor Tóth Tamás, Ács Zoltán 107 10.0
11th YS II Maxi 900 Maxilla HUN-5185 Win-D Dr Pető Béla Szentiványi Gábor, Daczó Sándor 107 11.0
12th YS II Dolphin 28 Orka HUN-957 TVSK Balog Imre Semperger Szabolcs, Varga László 103 12.0
13th YS III   Concerto HUN-1518 TVSK Udvarnoki Zoltán Ifj. Udvarnoki Zoltán, Hencz László 111 13.0
14th YS I Onyx-850 Péter-Pál HUN-284 TVSK Gosztonyi Pál Gosztonyi Viktor, Baranyai Lajos. Szabados Györgyi 89 14.0
15th YS II Regina Szirákó HUN-746 TVSK Jakab László,   104 15.0
16th YS I DB 1 Madicken HUN-75 HYC Dániel Marcell Martinyi Aladár. Beck Gergő, Mihály Ádám, Kruss Ernő 87 16.0
17th YS I 30-as cirkáló Béke HUN-10 FSE Kemény Balázy Mórocz Ágnes, Gergelyfi András, Perge Attila 93 17.0
18th YS I 8m OD Infinity HUN-32   Németh László   91 18.0
19th YS I NAU 370 Infinity HUN-3707 KMP Szabó József   84 19.0
20th YS I Garuda Garuda HUN-66 Balmoral VSE Dr Nagy Ákos György Dr Debreceni Béla, Dr Bujdosó Mihály, Tokár Annamária, Süli György 86 20.0
21st YS I 8m OD modosított Nostromo HUN-1854 OS VSE Kulcsár Viktor Fazekas Tamás, Adrejka Jenő 88 21.0
22nd YS III B25 Süvölvény HUN-1211 Win-D Mezei Miklós Kapás Lóránt 112 25.0 DNF
22nd YS I Hanse 400 SK Oppá-Hoppá HUN-2253 FKVE Pozsár László Dr Szlávik Rezső, Kalmár Gábor, Dr Szendefy János, Balázs Dénes 95 25.0 DNF
22nd YS II Saturn 25T Lurkó HUN-1497 TVSK Dr Tausz István Takács László, Szombathy Dénes 106 25.0 DNC

futam eredmény

Start: Start 1, Finishes: Place
Helyezés Osztály Fleet Hajónév Vitorlaszám Club Kormányos Legénység (egyesület) YS szám Elapsed Corrected
1 YS I 8m OD Che HUN-61 OMFB Pál András Paál András, Dr Pacher Pál 91 8:01:10 8:48:45
2 YS I   Lillafüred HUN-75/3 KMP Detre Szabolcs Detre Zsolt, Detre Diána, Gál András, Ferenczi István,Koroknay Katalin, Máté Miklós, Németh Ingeborg 80 7:04:10 8:50:13
3 YS I Asso99 Fantomasso HUN-104 HYC Horgos tamás Szél Péter, Rátosi Noémi, Kalmár Zalán, Simon Bence, Horgos Szabolcs 82 7:24:20 9:01:52
4 YS I FCP 30 V Béla úr HUN-1051 TVSK Csontos Péter Gábor Csontos Bence Péter, Csontos Kornél, Tóth Viktor 93 8:42:40 9:22:00
5 YS II Dolphin 28 Rozália HUN-865 VSC Kiss János Dr Papp Zsolt, Dr Nagy László Gábor, Somogyi Lóránt 106 10:06:30 9:32:10
6 YS II Regina Nymeria HUN-10306 Holt pont Hunyadi László Bánrévi Lili, Bánrévi Ákos, Kocsik Sándor, Kocsik Bence, Bánrévi Patrik 104 9:57:35 9:34:36
7 YS I Ylva 40 Róza HUN-21 TECON Bakoczy Zoltán Bakóczy Kálmán, Bugár Zoltán, Keklár Attila, Csöregh Ildikó, Dr Kozma Anna 95 9:06:30 9:35:16
8 YS I 40-es cirkáló Glória HUN-1 KEREKED SE Juhász Miklós Homola László, Hajdu Pál Martins, Hajdu Eric 95 9:12:10 9:41:14
9 YS I Nautic Spirit of Pleasure-Masterprint HUN-   Előd Botond Kárpáti Zoltán, Dr Cserép Csaba, Kárpáti Jonatán, Orosz József, Szinessy Péter, Héjja Marcel, Bogár Tamás,Kovach Sándor 80 7:45:40 9:42:05
10 YS II H-Boat Caprice HUN-1975 VVEB F. Tóth Gábor Tóth Tamás, Ács Zoltán 107 10:23:05 9:42:19
11 YS II Maxi 900 Maxilla HUN-5185 Win-D Dr Pető Béla Szentiványi Gábor, Daczó Sándor 107 10:29:13 9:48:03
12 YS II Dolphin 28 Orka HUN-957 TVSK Balog Imre Semperger Szabolcs, Varga László 103 10:05:57 9:48:18
13 YS III   Concerto HUN-1518 TVSK Udvarnoki Zoltán Ifj. Udvarnoki Zoltán, Hencz László 111 10:59:31 9:54:10
14 YS I Onyx-850 Péter-Pál HUN-284 TVSK Gosztonyi Pál Gosztonyi Viktor, Baranyai Lajos. Szabados Györgyi 89 8:52:43 9:58:33
15 YS II Regina Szirákó HUN-746 TVSK Jakab László,   104 10:23:30 9:59:31
16 YS I DB 1 Madicken HUN-75 HYC Dániel Marcell Martinyi Aladár. Beck Gergő, Mihály Ádám, Kruss Ernő 87 8:59:14 10:19:49
17 YS I 30-as cirkáló Béke HUN-10 FSE Kemény Balázy Mórocz Ágnes, Gergelyfi András, Perge Attila 93 9:50:21 10:34:47
18 YS I 8m OD Infinity HUN-32   Németh László   91 9:51:25 10:49:55
19 YS I NAU 370 Infinity HUN-3707 KMP Szabó József   84 9:24:00 11:11:26
20 YS I Garuda Garuda HUN-66 Balmoral VSE Dr Nagy Ákos György Dr Debreceni Béla, Dr Bujdosó Mihály, Tokár Annamária, Süli György 86 9:43:09 11:18:05
21 YS I 8m OD modosított Nostromo HUN-1854 OS VSE Kulcsár Viktor Fazekas Tamás, Adrejka Jenő 88 4:13:38:20 5:4:35:23
22 YS III B25 Süvölvény HUN-1211 Win-D Mezei Miklós Kapás Lóránt 112 DNF  
22 YS I Hanse 400 SK Oppá-Hoppá HUN-2253 FKVE Pozsár László Dr Szlávik Rezső, Kalmár Gábor, Dr Szendefy János, Balázs Dénes 95 DNF  
22 YS II Saturn 25T Lurkó HUN-1497 TVSK Dr Tausz István Takács László, Szombathy Dénes 106 DNC  


www.hyc.hu

Sailwave Scoring Software 2.19.8
www.sailwave.com